Chcete blíže poznat život handicapovaných? Přijďte na besedu s Kateřinou Maxovou do Veselé

Spolek DMO POBYTY pořádá další akci naší osvětové kampaně „Nejsme z jiné planety“. Ve čtvrtek 30. června 2022 se od 13 hodin v Domě Ludmila uskuteční beseda s Kateřinou Maxovou. Určená je nejen pro zaměstnance a klienty Malyry a Spokojeného domova, ale i pro veřejnost.
Smyslem besedy i celé kampaně je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, tak jako zdraví lidé. A neměli bychom podléhat předsudkům vůči nim.
„Lidé, kteří mě neznají, vidí, jak špatně mluvím a chodím a jak vypadám, často se se mnou odmítají bavit, nechtějí přijmout platbu kartou, tykají mi, říkají mi, ať přivedu vychovatele nebo rodiče… Na první pohled se lidé diví a při běžných činnostech všedního dne mají otázky, jestli to dokážeme, například použít výtah a podobně. Koukají na nás někdy jako na nesvéprávné nebo na malé děti,“ zopakovala na besedě Kateřina Maxová, co ji vedlo k tomu, že se kromě pořádání pobytů pro handicapované začala zabývat také osvětovou činností.
Chcete-li se dozvědět více, určitě jste na besedě vítáni.
Chcete blíže poznat život handicapovaných? Přijďte na besedu s Kateřinou Maxovou do Veselé
Skip to content