Václav Knop - tvář Spokojeného domova

Spokojený domov spolupracuje se známým českým hercem, režisérem a dabérem Václavem Knopem. Jeho tvář pravidelně propaguje naši organizaci a setkáte se s ním i na některých našich akcích.
„Když někoho potěším, i když jen slovem, hřeje to u srdce také mě“
(Václav Knop o spolupráci se Spokojeným domovem)
 
Kořeny spolupráce Spokojeného domova s Václavem Knopem sahají do roku 2011, kdy byl hostem našeho filmového festivalu Moudrost stáří na plátně. Protože ho naše činnost zaujala, zůstali jsme v kontaktu a v květnu 2013 se stal naší oficiální tváří.
 „Lidé by si měli pomáhat a nikdo by neměl zůstat sám,“ tvrdí Václav Knop. A že to z jeho úst nejsou jen prázdná slova, dokazuje při četných setkáních s klienty Spokojeného domova, kterým empaticky naslouchá a zajímá se o jejich životní příběhy.
O Václavu Knopovi
Václava Knopa s regionem působnosti Spokojeného domova pojí město Turnov, kde se v roce 1949 narodil. V minulosti asi nejvíce vstoupil do povědomí veřejnosti jako profesor tělocviku Jonáš ze seriálu Hospoda, v nedávné době pak rolí MUDr. Zdeňka Vacka v seriálu Slunečná. Dále ho mohou diváci znát z menších rolí ve filmech i seriálech. Nejznámější postavou, kterou daboval, je major Frank Burns z amerického seriálu M*A*S*H. Hlas Václava Knopa znají i cestující z některých vlakových nádraží, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.
Kanopa – Nakladatelství Václava Knopa
Herec má i vlastní nakladatelství, které vydává především CD mluveného slova. I s tímto nakladatelstvím je spolupráce Spokojeného domova přínosná. Romány a další díla jsou totiž díky mluvené podobě dostupné i pro občany s horším zrakem, mezi které patří i řada těch, kterým Spokojený domov pomáhá.
 
 Odkazy
Skip to content