TVÁŘ SPOKOJENÉHO DOMOVA – VÁCLAV KNOP

Spokojený domov navázal v květnu 2013 spolupráci se známým českým hercem, režisérem a dabérem Václavem Knopem. Jeho tvář tak pravidelně propaguje naši organizaci a setkáte se s ním i na některých našich akcích.
Kořeny spolupráce Spokojeného domova s Václavem Knopem sahají ještě dále do minulosti. Již roce 2011 byl hostem našeho filmového festivalu Moudrost stáří na plátně.
„Když někoho potěším, i když jen slovem, hřeje to u srdce také mě,“ uvádí Václav Knop jeden z důvodů, proč se rozhodl začít se Spokojeným domovem spolupracovat.

„Lidé by si měli pomáhat a nikdo by neměl zůstat sám,“ tvrdí Václav Knop. A že to z jeho úst nejsou jen prázdná slova, dokázal v červnu 2013 při setkání s klienty Spokojeného domova, kterým empaticky naslouchal a zajímal se o jejich životní příběhy.
O Václavu Knopovi
Václava Knopa s regionem působnosti Spokojeného domova pojí město Turnov, kde se v roce 1949 narodil. Nejznámější televizní role tohoto herce je patrně postava profesora tělocviku Jonáše ze seriálu Hospoda. Dále ho mohou diváci znát z menších rolí ve filmech i seriálech. Nejznámější postavou, kterou daboval, je major Frank Burns z amerického seriálu M*A*S*H. Hlas Václava Knopa znají i cestující z některých vlakových nádraží, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.
Kanopa – Nakladatelství Václava Knopa

Herec má i vlastní nakladatelství, které se specializuje na vydávání CD mluveného slova. Vydalo například Václavem Knopem namluvený Koenigsmarkův román Černá krev nebo CD Vybraná společnost, obsahující humorné příběhy slavných herců. I s tímto nakladatelstvím je spolupráce Spokojeného domova přínosná. Romány a další díla jsou totiž díky mluvené podobě dostupné i pro občany s horším zrakem, mezi které patří i řada těch, kterým Spokojený domov pomáhá.
 Odkazy

Najdete nás na sociálních sítích