U paní Kamily jsme zajistili důstojnou péči v závěru života

Dcera paní Kamily se na nás obrátila s prosbou o pomoc při péči o její maminku, která má před sebou zhruba dva měsíce života.

 

Doporučili jsme zapůjčení elektrické polohovací postele, aby byla péče o paní Kamilu co nejpohodlnější. Služby jsme začali poskytovat 2× týdně 2–9 hodin denně dle potřeb rodiny. Postupně se služby navyšovaly, tím jak se klientce zhoršoval zdravotní stav. S rodinou jsme se u paní Kamily střídali, protože už potřebovala 24hodinovou péči. Později byl zapůjčen i zvedák pro pohodlnější přesouvání paní Kamily z lůžka do křesla a zpět. Služby byly navýšeny až na 6 dní v týdnu a až 9 hodin denně.

 

Pomáhali jsme jí hlavně s denní i celkovou hygienou, oblékáním, přípravou stravy – později se krmila a na závěr se jí strava mělnila.

 

 Ze začátku jsme chodili s klientkou ven. Pohybovala se na invalidním vozíku a byla přikrytá dekou, aby jí nebyla zima. Chodili jsme před dům na čerstvý vzduch, vyprávěli jsme si třeba o kytkách, které měla rodina na zahrádce. Dříve byla zahrádka velkým koníčkem. Také měla doma velkou knihovnu, dříve ráda četla, a proto jsme jí každou službu předčítali z knížek. Klientka ráda poslouchala. Když odpočívala v lůžku, držela se za ruku s pečovatelkou, což pro ni bylo velice příjemné a uklidňující.

 

Při péči o paní Kamilu jsme spolupracovali s domácí zdravotní péčí Malyra a předávali si informace potřebné ke komplexnímu zajištění péče.

U paní Kamily jsme zajistili důstojnou péči v závěru života
Skip to content