Stav paní Radky po mozkové příhodě se s naší péčí v domácím prostředí zlepšil

Služba u paní Radky (* 1963) začala v únoru 2019. Tehdy byla paní převezena domů po pobytu z LDN po rozsáhlém poškození mozku vlivem masivní mozkové příhody.

 

Informaci o naší službě objevila kamarádka paní Radky a rodina nás kontaktovala. Služby začaly ze dne na den.

 

Paní je ležící a téměř nemluvící. Naše služba třikrát denně obnáší hygienu, výměnu inkontinenčních pomůcek a aktivizaci (pomoc s rozhýbáním a protahováním, komunikace – na paní mluvíme, ukazujeme jí obrázky…), napolohování. Dvakrát týdně koupání ve sprše a jednou týdně (v případě potřeby i častěji) delší, vícehodinový dohled, když potřebuje manžel paní Radky odjet pracovně nebo si odpočinout.

 

U paní Radky není naděje na výrazné zlepšení zdravotního stavu, poškození mozku je příliš velké. Pokroky od chvíle propuštění a přivezení domů u ní však patrné jsou. Paní se tehdy vrátila domů s rozsáhlým dekubitem na zádech, ten se ve spolupráci s domácí zdravotní péčí podařilo vyhojit. Paní dnes zvládne některé věci, které při jejím propuštění byly nemyslitelné – sama si například napichuje jídlo vidličkou. Na pečovatelky si zvykla. Ačkoli nemluví, je patrné, že na jejich příchod reaguje potěšeně. Jistě je pro ni a pro její psychiku prospěšné, že přijde i někdo jiný než rodina.

 

A manžel paní Radky se může věnovat své práci a dopřát si i odpočinek s vědomím, že je o ni postaráno.

Stav paní Radky po mozkové příhodě se s naší péčí v domácím prostředí zlepšil
Skip to content