Spokojený domov pomohl paní Zdeňce i rodině, která o ni pečovala

Paní Zdeňka byla v srpnu 2019 propuštěna z oddělení následné péče (dříve „LDN“). Dcera a zeť si ji vzali k sobě domů. Tehdy bylo paní 90 let. Sami by péči o maminku nezvládli, proto se obrátili na nás.

 

Služba u paní Zdeňky probíhala dvakrát denně sedm dní v týdnu. Obnášela především pomoc s hygienou. Také při chůzi s chodítkem, dokud ji paní zvládala. Někdy dcera se zetěm odjížděli do Prahy, většinou na tři dny. Tehdy se služby u paní Zdeňky navýšily o dovoz a podání oběda, delší dohled, při pěkném počasí ji pečovatelky vzaly i na krátkou procházku na vozíku.

 

V lednu 2022 paní Zdeňka zemřela. Posledních pár dnů byla hospitalizována pro akutní onemocnění (zápal plic). Až na těchto posledních několik dní však díky naší pomoci mohla dožít doma, u své dcery a zetě. Oni mohou nyní žít s dobrým a uspokojivým pocitem, že pobyt doma mamince umožnili. Bez pomoci Spokojeného domova by však péči nezvládli, sami jsou již důchodového věku a mají své zdravotní problémy. Také díky službám Spokojeného domova mohli jezdit občas do Prahy, kde mají též byt, potřebovali tam průběžně něco zařídit a také si odpočinout, což je pro pečující rodinu rovněž velmi důležité.

Spokojený domov pomohl paní Zdeňce i rodině, která o ni pečovala
Skip to content