Děkujime Nadaci Euronisa

Nadace Euronisa ve spolupráci s libereckou vzdělávací organizací ProfiEDU, Institutem dalšího vzdělávání (AKADEMIE JANA BLAHOSLAVA z. ú.) nabídla Spokojenému domovu možnost zúčastnit se několika vybraných školení za Nadací dotovanou cenu. Rádi jsme této nabídky využili a na základě potřeb našich pracovníků jsme vybrali dvě z nabízených témat, v nichž by se pracovníci potřebovali proškolit. První školení, kterého se zúčastnilo pět našich pracovníků, bylo na téma Péče o klienty s Alzheimerovou chorobou a proběhlo ve středu 22. března 2023. Dle slov školených pracovníků bylo fajn, že se paní lektorce skvěle dařilo zapojovat všechny do debaty o tématu, čímž se mimo jiné předešlo tomu, aby bylo školení únavné a zdlouhavé. Zároveň byli pracovníci rádi za dobré materiály ke školení, díky kterým se mohou k tématu kdykoliv vrátit.
Druhé (dvoudenní) školení bylo na téma Umírající a pozůstalí – základní kurz paliativní péče a proběhlo ve dnech 28. a 29. března 2023 za účasti čtyř našich pracovníků. O své zkušenosti i emotivní příběhy se podělila nejen paní lektorka, ale i kolegové z jiných zařízení, včetně toho, jak účinně a co nejlépe komunikovat s umírajícím i jeho rodinou.
Všichni pracovníci, kteří školení absolvovali, byli velice spokojení a shodli se na tom, že to pro ně bylo školení užitečné a přínosné ve velmi příjemných prostorách pod taktovkou skvělých přednášejících. Témata byla probírána s ohledem na jejich náročnost velice citlivě,  avšak s maximální možnou využitelností v praxi.
Krom toho je třeba vyzdvihnout také fakt, že měli naši pracovníci vždy před odjezdem k dispozici detailní informace s popisem, jak se do prostor školení dostat, kde nejlépe zaparkovat, jak se dostat na místo jinak než autem, jaké jsou možnosti v čase oběda (včetně možnosti využít vybavenou kuchyňku). Zkrátka bylo o ně skvěle postaráno.
Velice si vážíme spolupráce jak s Nadací Euronisa, která tímto dostala další rozměr, tak i nově navázané spolupráce s organizací ProfiEDU, jejíž nabídky dalších školení (pro jejich kvalitu a zajímavá témata) určitě využijeme i v budoucnu.
 
Děkujime Nadaci Euronisa
Skip to content